Beşiktaş uLan !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Beşiktaş uLan !

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Gün destek günüdür

YazarMesaj
Ahmet Yavuz
Yönetici
Ahmet Yavuz

Erkek Mesaj Sayısı : 95

Gün destek günüdür Empty
MesajKonu: Gün destek günüdür   Gün destek günüdür Icon_minitimeÇarş. Ara. 10, 2008 6:07 pm

Hacettepe maçı sonrasında istifa eden Ertuğrul Sağlam, camiaya seslendi: Ligin en iyi kadrosu Beşiktaş´ta... Herkes teknik heyet ve oyunculara sahip çıkmalı

Beşiktaş’ın eski hocası Ertuğrul Sağlam’dan, mesaj var...

‘Bu takıma güvenim tam’
Metalist Kharkiv karşısında alınan 4-1’lik yenilgi sonrasında Beşiktaşlı yöneticiler tarafından eleştirilen teknik direktör Ertuğrul Sağlam, İnönü’deki Hacettepe galibiyetinin ardından görevinden istifa ettiğini açıklamıştı. Daha önce görevi devrettiği Mustafa Denizli’yi Ümraniye’de ziyaret edip başarı dileklerini sunan genç teknik adam, üst üste gelen kötü sonuçların ardından eski takımına destek verdi, taraftarlardan sabır istedi. “Beşiktaş’a güvenim tam” diyen Ertuğrul Sağlam, Siyah-Beyazlı camiaya mesaj gönderdi. İşte Ankaragücü ve Galatasaray maçları öncesinde genç çalıştırıcının sözleri...

‘Taraftar sırt çevirmemeli’
“Gün, takıma, oyunculara, teknik adama ve yardımcılarına destek olma günüdür. Yani kalan iki maçta alınacak 6 puan, Beşiktaş’ı yine zirvenin ortağı yapar. Beşiktaş her maçı kazanacak güçte, çünkü bu kadro hâlâ ligin en iyi futbolcularına sahip... Geri düşüldü belki, ama bu fark kapanmayacak gibi değil. Şampiyonluk yarışındaki en önemli etken moraldir. Tribünlerin takımı gönülden desteklemesi, performansı yüzde 20’lerden, yüzde 80’lere çıkarabilir. Aynı şekilde protesto da yüzde 80’lerden, yüzde 20’lere düşürebilir. Beşiktaş’ı sezon sonuna yine bu takım götürecek, taraftar oyunculara sırt çevirmemeli.”

‘Delgadolar’ı üzmeyin’
“Yaklaşık 1.5 yıl birlikte olduğum oyuncularımı iyi tanıyorum. Bıçak sırtında futbolcular var. Daha önce aynı sıkıntıları yaşamış olan bu oyuncuların aklında hep, “Acaba” düşüncesi hakim. Aynı konumda olduğum için empati yapabiliyorum, teknik adam ve futbolcuların ne yaşadığını gayet iyi biliyorum. Gönülden söylüyorum, kader birliği yaptığım Beşiktaşlı futbolcuların üzüntüsüne ben de çok üzülüyorum. Örneğin Delgado... İnandığımız, güvendiğimiz, liderlik yapan, kaptanlığı alan bir oyuncu. Futbolcuların da inişli-çıkışlı dönemler yaşadığı unutulmamalı. Büyük hedeflere Delgadolar üzülerek varılmaz.”
http://www.bjkcarsi.li/

Gün destek günüdür
1 sayfadaki 1 sayfası